Παλιά projects

H μεγαλύτερη Greek Translation Team !
http://www.greekroms.net

Συντονιστές: Maddog, Whacker, Vag, Giama

Απάντηση
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Παλιά projects

Δημοσίευση από Vag »

Έχω μια μανία να ξεκινάω νέα projects χωρίς να έχω τελειώσει τα παλιά. Αλλά αυτή τη φορά λέω να ασχοληθώ λιγάκι και με κάποια που ξέμειναν μισοτελειωμένα.
Τις προάλλες έκανα μεγάλη πρόοδο με το Drymouth, ένα freeware παιχνίδι για το Gameboy color (αλλά πολύ ποιοτικό). Η μεγαλύτερη δυσκολία με το Drymouth είναι ότι πρέπει να το τερματίσω 3-4 φορές και να μου τύχουν όλες οι πίστες, οι οποίες εμφανίζονται τυχαία. Παλούκι αλλά κάποια στιγμή...
Αυτό που θα αρέσει σε πολλούς όμως είναι ότι έκανα πολύ μεγάλη πρόοδο και στο Flashback για το SNES! (Παιχνιδάρα!)
Όταν ξεκίνησα την μετάφρασή του, ήμουν άπειρος, ήταν και μεγάλο παιχνίδι. Τώρα βρήκα και pointers, υπάρχει και το Tile Molester που μου επιτρέπει να δω λίγα περισσότερα γραφικά...
Τα μενού του παιχνιδιού είναι σχεδόν έτοιμα, όπως επίσης η πρώτη πίστα (από τις 7) και τα credits.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Βαγγέλη, αν καταφέρεις το Flashback σου πιστοποιώ πως εγώ, η γυναίκα μου ΚΑΙ ο γιός μας (έλειπε στις προηγούμενες) θα το τερματίσουμε για άλλη μια (7η??) φορά... :D
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Giama
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 04 Σεπ 2004 10:12
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giama »

Αν θυμάμαι καλά, Whacker, το Flashback είχε ξεκινήσει να το μεταφράζει και η GTI. Να υποθέσω ότι ήταν δικό σου αίτημα;

btw, θα ήθελα να σε παρακολουθήσω να το παίξεις από την αρχή ως το τέλος. Είναι από τα παιχνίδια που περνάς καλά ακόμη κι ως θεατής!
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

H GTI ήταν μια αξιόλογη προσπάθεια που δεν ευδοκίμησε πέραν ορισμένων projects. Αυτό είναι μια ακόμη ένδειξη πως πρέπει άτομα με όμοιες ιδέες να συνεργάζονται και να τις υλοποιούν. Έτσι μοιράζεται η δουλειά, γίνεται ανταλλαγή ιδεών και το κυριότερο, υπάρχει συντονισμένη προσπάθεια.

Νομίζω πως ο Οctabitus αν είχε λίγο χρόνο ελεύθερο θα ήθελε σίγουρα να βοηθήσει σε κάποια projects που ενδεχομένως τον ενδιαφέρουν. Απ' ότι ξέρω όμως τραβάει κάποια ζόρια με τη σχολή του (τεταρτοετής πλέον, βλέπετε) και ο χρόνος είναι δύσκολο να βρεθεί όταν έχεις αυξημένες υποχρεώσεις.

Ο Νίκος (Badge) πάλι είναι μια καλή επιλογή προσέγγισης. ΚΑΙ αυτός όμως τρέχει με πολλά αυτό τον καιρό... Ποιός ξέρει, ίσως στο μέλλον κάποια στιγμή μια συνάντηση μεταξύ σας διορθώσει τα πάντα. Ποτέ δεν είναι αργά για μια νέα αρχή. :)

ΥΓ:
Όχι δεν ήταν δικό μου αίτημα η μετάφραση του Flashback. Δεν είχαμε καν συναντηθεί με τα παιδιά τότε...
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Whacker έγραψε:...πρέπει άτομα με όμοιες ιδέες να συνεργάζονται και να τις υλοποιούν. Έτσι μοιράζεται η δουλειά, γίνεται ανταλλαγή ιδεών και το κυριότερο, υπάρχει συντονισμένη προσπάθεια.
Whacker έγραψε:Νομίζω πως ο Οctabitus αν είχε λίγο χρόνο ελεύθερο θα ήθελε σίγουρα να βοηθήσει σε κάποια projects που ενδεχομένως τον ενδιαφέρουν.
Whacker έγραψε:Ο Νίκος (Badge) πάλι είναι μια καλή επιλογή προσέγγισης. ΚΑΙ αυτός όμως τρέχει με πολλά αυτό τον καιρό... Ποιός ξέρει, ίσως στο μέλλον κάποια στιγμή μια συνάντηση μεταξύ σας διορθώσει τα πάντα. Ποτέ δεν είναι αργά για μια νέα αρχή. :)
Δεν φαντάζεσαι πόσο θα το ήθελα να ασχοληθούν και πάλι με μεταφράσεις παιχνιδιών... είτε σαν GTI, είτε να ενώσουμε τις δυνάμεις μας στην GreekRoms. Άλλωστε έχουν δείξει ήδη τί αξίζουν και τί μπορούν να κάνουν. Ξέρω ότι απογοητεύτηκαν με την Nintendo, αλλά πέρασε καιρός και δεν έχει σημασία πια. Και χάρις στο mame.gr υπάρχει και κόσμος που θα εκτιμήσει την δουλειά τους.
Άντε, κι εγώ μόλις ξεμπερδέψω από τις δουλειές μου, θα επικοινωνήσω μαζί τους για να τους μπριζώσω λίγο :-)
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

Go Vag! GO! ;)
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Απάντηση