HLSL configs

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Pyjamarama
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: 03 Σεπ 2004 10:39
Τοποθεσία: Athens

HLSL configs

Δημοσίευση από Pyjamarama »

Χαιρετω την παρεα

Θα μου ηταν πολυ χρησιμο αν σε αυτο το thread ποσταρατε τα HLSL settings που χρησιμοποιειτε, μαζι με δυο λογια (τι κανουν, ποσα "βαρια" ειναι)

Το HLSL "ξανανιωσε" την επιθυμια μου να ασχοληθω με το ΜΑΜΕ στο PC (το αειθαλες ΧΒΟΧ1 δεν μπορει να μπει σε αυτα τα καινουργια λιμανια). Εβαλα το 149 (μηπως το 150 ειναι προτιμοτερο για HLSL?) και παω ψαχτα. Εχω χασει επεισοδια οποτε αναζητω μασημενη τροφη διοτι ο χρονος μου να ψαξω/να πειραματιστω/να ανακαλυψω τον τροχο ειναι ανυπαρκτος και ηδη καποιοι experts εδω μεσα θα το εχουν ηδη δει το εργο...;)

Θανξ!
LOAD ""
Άβαταρ μέλους
Karnov
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005 20:11
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: HLSL configs

Δημοσίευση από Karnov »

Για δες εδώ. Αν εννοείς αυτό

http://www.mame.gr/forum/viewtopic.php?f=2&t=4935
Άβαταρ μέλους
Pyjamarama
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: 03 Σεπ 2004 10:39
Τοποθεσία: Athens

Re: HLSL configs

Δημοσίευση από Pyjamarama »

Ουπς! Σωστος!

Μου εδωσε ο Βασιλης εκ Σερρων ενα config και ειναι πολυ καλο. Απλα πειραματιζομαι με το Gamma και δυστυχως φαινεται καθε παιχνιδι θελει τη δικη του gamma περιποιηση :)

Ξερει κανεις αν μπορω να εχω πιο anti-aliased στο αποτελεσμα του curvature και του pincushion επι της οθονης?

Και μια ασχετη ερωτηση...πως μπορω να εχω μια default παρασταση (backdrop???) γυρω απο την οθονη?

Φχαριστω
LOAD ""
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: HLSL configs

Δημοσίευση από metalcandyman »

Ο κωδικας που εδωσα ειναι του φιλου Karnov απο το παλαιοτερο θεμα που ποσταρε παραπανω οποτε τα μπραβο και η δοξα γιαυτο το εξαιρετικο αποτελεσμα που μας χαρισε ανηκουν σαυτον.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Απάντηση