Warcraft 2: Battle.Net Edition...

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Warcraft 2: Battle.Net Edition...

Δημοσίευση από Lefteris_D »

Τολμάει το PC Master Ιανουαρίου να βγάζει αυτό το παιχνίδι δωρεάν και ο Olorin δεν μας ειδοποιεί???

Ξύπνα παιδί μου!!! :D



Μόλις πέταξα τα παλιά DOS CD που είχα ;)
...
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Olorin

Δημοσίευση από tasoulhs »

Στην πυρά, στην πυρά! :twisted:
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Re: Olorin

Δημοσίευση από Lefteris_D »

tasoulhs έγραψε:Στην πυρά, στην πυρά! :twisted:
Ο Olirin ή τα CD; :lol:
...
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Στην πυρα!

Δημοσίευση από tasoulhs »

Τον Gandalf φυσικά! Το παίρνω όμως πίσω. Νόμιζα ότι δεν το έχω το παιχνίδι γιατί το CD μου είχε χαλάσει. Ξέχασα ότι το ξαναπήρα και τώρα παίζει άψογα. 8)

Χεχεχε, 7€ μένουν στο πορτοφόλι και θα πάνε για κάτι καλύτερο από το PC Master. Π.χ. Γκαϊφέ!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Το κλου του τευχους ομως ηταν οι φωτο του Ψηλου :P
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Warcraft 2: Battle.Net Edition...

Δημοσίευση από Maddog »

Lefteris_D έγραψε:Μόλις πέταξα τα παλιά DOS CD που είχα ;)
Ελπίζω να μην ήταν original :wink:
Εγώ το έχω original (έχω μια θεωρία που λέει ότι τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καλά games που έπαιξα μέχρι τερματισμού αξίζει να αγοραστούν original)
Έτσι κι αλλιώς 5000 είχε κοστίσει (από Παπασωτηρίου)-καλά ξοδεμένες αν με ρωτήσετε... :)

Paspartoo, το κλου του τεύχους ήτανε η παραδοχή της ήττας του SNES από το Megadrive στην ψηφοφορία του "Emulator's corner"-εγώ δεν ψήφισα πάντως, αλλά από ότι φαίνεται ούτε οι γνωστοί-άγνωστοι N@!$!@ fans του forum :lol:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Octabitus
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 01 Μάιος 2004 12:42
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Octabitus »

Doc, πρέπει να σου φτιάξω μπλουζάκι μου φένεται, "Sega rulez" ή "Nintendo sux" μπας και σταματήσεις να μας την λές επιτέλους. :P Τουλάχιστον δεν υπάρχει competition στα handheld :)
K177 3m 477, 73t g0d s0rt 3m 0ut
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Octabitus έγραψε:Τουλάχιστον δεν υπάρχει competition στα handheld :)
[hint] PSP [/hint] :mrgreen:
IMHO, το DS είναι θέμα ζωής και θανάτου για την (once) big "N"...αν χάσει την κόντρα, βλέπω να την πηγαίνουν τέσσερις!
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
tasoulhs
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2004 12:00
Τοποθεσία: Βέροια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tasoulhs »

Γιατρέ δεν έχω δει ούτε το DS ούτε το PSP. Από τις φωτογραφίες πάντως καλύτερα να πάρω PSP ή GBA SP παρά το DS. Πώς είναι έτσι αυτό το πράγμα! Πάει η καλή μου η Nintendo. :(

Τόσα άτομα που αγοράζετε το PC Master δεν κανονίζεται καμιά ομαδική συνδρομή να σας έρχεται φθηνότερα! Έχουν τόοοοσο ποιοτικό χαρτί, δίνουν μαζί και CD :!: φυσικά και τα αξίζει τα λεφτά του. Και ΠΕΝΤΕ φορές!
Άβαταρ μέλους
paspartoo
*nix Master
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: 01 Σεπ 2004 11:19

Δημοσίευση από paspartoo »

Αυτο πρεπει να συζητηθει εκτενως στο επομενο Γαρδενιγκ 8)

Maddog δεν ψηφισα γιατι ημουν σιγουρος οτι δεν χρειαζοταν αλλα να που το συνδρομο Εθνικης Ελλαδος χτυπησε και την Nintendo μας....φημες που θελουν το vs σικε, ελεγχονται.... :twisted:
Leave the gun. Take the cannoli.
Άβαταρ μέλους
Whacker
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1608
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:06
Τοποθεσία: 'δω χάμου
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Whacker »

IMHO, υπάρχει ανταγωνισμός στα handhelds αλλά η "Ν" έχει ένα σοβαρότατο ατού... Την εγκατεστημένη βάση ( remember ZX? ).
Τώρα αν με ρωτήσετε, τι είναι το DS... Handheld, PDA, PocketPC? Δεν ξέρω... Φωτογραφική μηχανή πάντως δεν έχει και SIM δεν παίρνει οπότε για φωτοκινητό δεν το κόβω... :lol:

ΕΙΔΟΜΕΝ...:?

Όπως πάντα στο τέλος δείχνει η νεκροψία.
-Έτοιμο το compile;
-Ναι...
-Σβήσε και ξανάρχισε, βγήκε νέο update!
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris_D »

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

Πρίν από περίπου μία ώρα το CD διαλύθηκε μέσα στο DVD-ROM Drive...

Αναγκάστηκα να το "λύσω" για να βγάλω τα κομάτια. Το Drive είναι μόνο 2 μηνών επομένως ίσως να φταίει το CD.
...
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Είπαμε να το παίξουμε φανατικά, αλλά όχι κι έτσι...Χριστούγεννα πρωί-πρωί! :roll:
Από όσο ξέρω, αυτό μπορεί να συμβεί σε CD που είναι ελαττωματικά από κατασκευή/ραγισμένα/χτυπημένα γιατί απλούστατα ΔΕΝ αντέχουν τις φυγόκεντρες δυνάμεις που αναπτύσσονται όταν το drive διαβάζει με μεγάλη ταχύτητα (περιστρέφεται με κάπου 8-10.000 στροφές/λεπτό σε maximum reading speed)
Ελπίζω το drive να επέζησε από τα κομμάτια που εκτοξεύτηκαν με μεγάλη ταχύτητα :(
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Olorin
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 16 Απρ 2004 02:03
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Olorin »

Κατ'αρχάς, καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!! :D

Lefteris_D, τι εννοείς "διαλύθηκε" το CD??? :?: Όχι ότι έχω σχέση με το τμήμα των CDs του περιοδικού, αλλά συνήθως ακόμα κι όταν είναι ελαττωματικό, το πολύ-πολύ να μην "παίζει" απλά... Πάντως, από ό,τι έχω ακούσει και χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω το περιοδικό (άλλωστε, δεν είναι και λίγα τα θέματα για τα οποία εγώ είμαι ο πρώτος που τους θάβει...), μεγαλύτερη ευθύνη είναι πιθανό να έχουν οι μεταφορείς και οι περιπτεράδες, παρά η διοίκηση του περιοδικού (edit: τώρα είδα την εξήγηση του "γιατρού", η οποία δεν φαντάζει καθόλου απίθανη...)

Πάντως, έχεις δίκιο, από εδώ και πέρα πρέπει να σας ειδοποιώ πιο συχνά για τα παιχνίδια που δίνονται δώρο με το περιοδικό (παρεμπιπτόντως, για τους adventure-άδες, καλή επιλογή είναι και το δώρο του PCM Gold, το "Runaway")
tasoulhs έγραψε:Στην πυρά, στην πυρά!
Εντάξει, ένα λαθάκι έκανα κι εγώ, γιατί έχουν έρθει κάτι ξαδελφάκια μου για τις γιορτές κι έχω αναλάβει το ρόλο του baby-sitter (π.χ. πριν λίγο γύρισα από το "Shark Tale"...), δεν είναι ανάγκη να με κάνεις και προσάναμμα για το τζάκι, μέρες πού'ναι...
paspartoo έγραψε:Το κλου του τευχους ομως ηταν οι φωτο του Ψηλου :P
Αυτό ομολογώ πως το είχα ξεχάσει, γιατί οι φωτο ήταν από τον Ιούλιο και το συγκεκριμένο κομμάτι υποτίθεται ότι θα έμπαινε σε εκείνο το τεύχος... Άντε πάλι ρεζίλι έγινα, έστω και χωρίς ξανθομαλλούσα χαίτη αυτή τη φορά (όσο για την φωτό στο review NBA Live 2005, αυτή ναι, την έβαλα επίτηδες...). Α, και όχι, την ανάποδη τούμπα που κάνω στο ίδιο review, ΔΕΝ μπορώ να την κάνω στην πραγματικότητα...
Maddog έγραψε:Paspartoo, το κλου του τεύχους ήτανε η παραδοχή της ήττας του SNES από το Megadrive στην ψηφοφορία του "Emulator's corner"-εγώ δεν ψήφισα πάντως, αλλά από ότι φαίνεται ούτε οι γνωστοί-άγνωστοι N@!$!@ fans του forum
Κατ'αρχάς, μετά από αυτό, δε νομίζω να υπάρχει πλέον η παραμικρή αμφιβολία για την ακεραιότητα και την αντικειμενικότητά μου ως άτομο... (καλά, ας ήταν μεταξύ NES και Master System η κόντρα και θα σας έλεγα εγώ κάτι ποσοστά που θα βλέπατε... :twisted: ).

Τώρα, το ότι βρεθήκανε μερικοί... ανόητοι να προτιμήσουν το άθλιο "μηχανηματάκι" της... S#%$, δε μου λέει τίποτα προσωπικά...

Για τιμωρία πάντως, σας το δηλώνω από τώρα, το αφιέρωμα του επόμενου τεύχους θα είναι στο Super NES και ο Maddog, θα πρέπει να το μάθει απ'έξω και να μας το απαγγείλει στο επόμενο Gardening!!! (paspartoo, εσύ ειδικά πιστεύω εγκρίνεις την ιδέα και επαυξάνεις,έτσι??? :twisted: )
[i]Gamer χωρίς παρελθόν, είναι gamer χωρίς μέλλον...[/i]

[img]http://www.zipperfish.com/free/quizimages/nes-award1.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Lefteris_D
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 07 Σεπ 2004 16:56
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Lefteris_D »

Olorin έγραψε:Lefteris_D, τι εννοείς "διαλύθηκε" το CD??? :?: Όχι ότι έχω σχέση με το τμήμα των CDs του περιοδικού, αλλά συνήθως ακόμα κι όταν είναι ελαττωματικό, το πολύ-πολύ να μην "παίζει" απλά...
"διαλύθηκε" = Boom = Έκρηξη = Έγινε κομάτια. :roll:

Αναγκάστηκα να το κάνω κομάτια το DVD Drive για να βγάλω το CD... πάλι καλά που η κεφαλή λέηζερ δεν έπαθε τίποτα!

Κατά τα άλλα το CD δεν είχε πρόβλημα(ρογμές, χτυπήματα κτλπ) γιατί τα κοιτάω πριν τα βάλω στο Drive.
...
Απάντηση