Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από nikos »

Ενα απο τα 6 εναπομειναναντα για την συλλογη μου,εινα ουσιαστικα ετοιμο τελειοποιημενο!
Ενα απο τα "μικρα αγκαθια" του ΜAME project,βγηκε απο την μεση!
LITTLE ROBIN,λοιπον ,για του φανατικους του Snow Bros,με πρωτο τον αρχιτρελλογερο,εμενα δηλαδη!

http://mamedev.emulab.it/haze/

Εικόνα

http://www.youtube.com/watch?v=jiTcJMwG ... r_embedded
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από Maddog »

Haze έγραψε:I haven’t worked out how the scrolling / smiley faces which should be drawn between scenes work yet, so those are missing, but overall this progress gives another nice improvement to the graphics and I can confirm that the game is fully playable from start to end.
Άντε βρε Νικόλα, επιτέλους! :D
Πόσα χρόνια το ζητάς αυτό αλήθεια; :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από nikos »

Κώδικας: Επιλογή όλων

Άντε βρε Νικόλα, επιτέλους! :D
Πόσα χρόνια το ζητάς αυτό αλήθεια; :)
Aμετρητα! :lol:
Σιγουρα δεν ηταν στην λιστα με τα κορυφαια,οταν αρχισα την αναζητηση των arcades μεσω ΜΑΜΕ (Ο μονος λογος που πηρα κομπιουτερ)
Εκει υπηρχε το Solomon's key,to Robbers ,Bubble,Risky Challenge,Ribbit,και πολλα αλλα μη το κουραζω!
Επειδη ολα αυτα βγηκαν,απο το 2006.ειχα μια μινι λίστα,με τα υπολειπομενα "καλα" μου,κυριως αυτα που ειχα αγαπησει,και ειχα το καλυτερο σκορ,στην λεσχη που πηγαινα!

Τα τελευταια 5 χρονια,"παλευα" για καμμια δεκαρια,και τωρα εμειναν 4,5! (Μισο βαζω το heated barrel,που με λιγα κολπα ψιλοπαιζει,μεχρι τελευταιο τερας)
Τα αλλα 4 ειναι δυο Gaelco :evil: (TH Strikes back,δυναμιτης παιχνιδι,και το Glass αρκετα καλο),kai 2 καρασπανια DECO Cassetes ,ενας δωρητης γμτ?? :roll: (Deco kid.θα ανοιξω σαμπανιες,μιας και ηταν το πρωτο που επαιξα,και υπηρχε μονο σε μια μικρη λεσχη στο Μοσχατο,που ειχαμε ανακαλυψει κανοντας βολτα τυχαια,και το Manhattan το οποιο δεν θα σκασω αν δεν βρεθει,αν βρω τα αλλα!)

Εσυ εχεις κανενα να ψαχνεις?Και ποιο?
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
bokajunior
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Σεπ 2004 23:29

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από bokajunior »

Δεν θέλω να φανώ άσχετος, αλλά ενώ το Snow Bros το είχα / έχω λίωσει αυτό το Little Robin πρώτη φορά το ακούω. Τι ακριβώς είναι;
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από nikos »

Αν δεις το βιντεο,και τις φωτο,ειναι ουσιαστικα ενα Snow Bros,με διαφορετικα γραφικα,αλλα ιδια ακριβως λογικη!
Αρα ετοιμασου να ...λοιωσεις παλι! :lol:
Οι τελευταιες δεκα "πιστες" ειναι πολυ δυσκολες!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από grip »

Δεν βλέπω να σου κάνει σύντομα πάντως το χατίρι ο Haze για τα άλλα,όσο και να τον τσιγκλάς :mrgreen:
Ένα ευχαριστώ πάντως του το όφειλα και του το έριξα,γιατί είναι αλήθεια ότι αν θέλει κάτι -ειδικά αυτός- το καταφέρνει.
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
nikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 641
Εγγραφή: 17 Απρ 2004 10:10

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από nikos »

grip

Δεν βλέπω να σου κάνει σύντομα πάντως το χατίρι ο Haze για τα άλλα,όσο και να τον τσιγκλάς :mrgreen:
Ένα ευχαριστώ πάντως του το όφειλα και του το έριξα,γιατί είναι αλήθεια ότι αν θέλει κάτι -ειδικά αυτός- το καταφέρνει.
Αυτο ειναι και το πιο πιθανο,μιας και ειναι "το μανικι" αυτη η εξομειωση της Gaelco,αλλα στο Ρομπιν,ημουνα ο μονος που τον τσιγκλαγα,και ενω του ειπα οτι η προηγουμενη "ηταν οκ για μενα" σαν συλλεκτης,εκεινος το συνεχισε και το εκανε τελειο!
Το μονο που ελπιζω σοβαρα,ειναι το μισοετοιμο,Heated Barrel,που εχει αφησει στην μεση εδω και εναμισυ χρονο ο kale...
Βεβαια υπαρχουν και τα 2 καρασπανια DECO Cassetes,και δυσκολα να τα δωσει καποιος συλλεκτης,παρα το οτι μειωθηκε ο κινδυνος ζημιας
Αρα προβλεπω το -4 να ειναι ουσιαστικα το τελος της αναζητησης μου!

Δεν παραπονιεμαι,πλην του Deco kid,που ειναι η ΑΝΑΜΝΗΣΗ!
ΤΑ ΜΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΛΗΡΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ,ΑΦΟΥ ΕΞΟΜΟΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ "ΤΙΜΗΜΕΝΑ" ΤΑ GAELCO! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από metalcandyman »

Πολυ καλη ειδηση γιατι το little Robin ειναι παιχνιδαρα και το επαιζα και γω φανατικα καποτε σε μια παρακμιακη καφετερια της περιοχης μου σε μια καμπινα με αισχος οθονη και πολυ ξεθωριασμενα χρωματα που σε εβγαιναν τα ματια.Ο σχεδιασμος του παιχνιδιου οπως και η πιστες κλπ ειναι ολοιδια σχεδον με αυτα του snow bros αλλα εγω προσωπικα γουσταρα πιο πολυ το little robin γιατι ηταν πιο δυσκολο και πιο ''περιεργο'' απο το snow bros.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Oσοι οπαδοι του Snow Bros,ο ΗΑΖΕ εκανε το θαυμα του!

Δημοσίευση από Maddog »

Δεν έχει τύχει να το δω ποτέ το Little Robin "εκεί εξώ". Οπότε στην επόμενη έκδοση του ΜΑΜΕ, θα σχηματίσω ιδίαν άποψη. :)
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Απάντηση