προβλημα με pacman

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

Τωρα καταλαβα.Οποτε εισαι και συ γραμμενος στο Twin galaxies ετσι δεν ειναι φιλε;Καλως σας ξαναβρηκα λοιπον.Ανοιξα ηδη ενα γνωστο θεμα που κολαει πιο πολυ σαυτο το forum :wink:
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Nemo »

Eτσι ......για να ανεβασω λιγο την θερμοκρασια του φορουμ :twisted:
metalcandyman έγραψε:
Maddog@ Doc απαντησα στην ερωτηση σου για το out run δεν ξερω αν την ειδες αλλα την βαζω και εδω.Η διαδρομη που ακολουθω ειναι η εξης:Στην πρωτη πιστα στριβω δεξια στην Dalton bayside,στην δευτερη πιστα στριβω αριστερα στην vulture st,στην τριτη πιστα στριβω δεξια στην Tequila sunset οπως και στην τεταρτη στριβω δεξια στην tequila sunset και στην πεμπτη στριβω αριστερα ελαχιστα πριν τον τερματισμο.Σε καθε πιστα ο χρονος μου ειναι απο 54 εως το πολυ 58 δευτερολεπτα.Αν ειχα τιμονιερα το world record το εσπαζα και αυτη την στιγμη αλλα δυστηχως της 400 χιλιαδες πανω κατω που με λειπουν της χανω λογο του κακου χειρισμου και κυριως απο της ταχυτητες αλλα και γενικα στον oλο χειρισμο.
Maddog έγραψε:
κάποτε ήμουν πρωταθλητής του OutRun.
Maddog έγραψε:του OutRun που δεν το τερμάτιζα απλώς αλλά μου έμεναν και καμμιά 35ρια δευτερόλεπτα περίσσευμα. :)

if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

Χαχαχαχαχαχα καλο φιλε Nemo.To ρεκορ μου με τον αθλιο χειρισμο του mame ειναι 52.680.560.400 χιλιαδες πανω κατω απο το world record.Στα arcades το ρεκορ μου ειναι 55.440.350.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από Maddog »

Φίλε metalcandyman, καλώς ήρθες πάλι στα μέρη μας.
Είναι αλήθεια ότι είμαστε χιλιόμετρα πίσω από το Retromaniax σε νέα posts, αλλά είμαστε -νομίζω- πιό στενή παρέα. Και κάπως πιό χαλαροί στο moderation. :wink:
Όπως και να'χει, θα χαρούμε να σε ακούμε που και που και εδώ. :)

Το σκορ που έκανες στο PacMan είναι πολύ κοντά στο perfect, είμαι σίγουρος ότι θα το καταφέρεις σύντομα. :pac: :pac: :pac:
Πάντως και με αυτό που έκανες μπαίνεις μου φαίνεται στην θέση 2, πίσω από τους 5 που έχουν πετύχει το perfect game. Το έστειλες;

Όσο για το OutRun, ο Nemo μπορεί να προσπαθεί να ανάψει φωτιές, αλλά εγώ πλέον είμαι γέροντας και σκουριασμένος. :mrgreen:
Αν και νομίζω ότι δεν είχα φτάσει 52 μύρια έτσι και αλλιώς. Ωστόσο έστριβα πάντα δεξιά σε όλες τις διακλαδώσεις, που από ότι ξέρω δεν θεωρείται η ταχύτερη δυνατή διαδρομή. Είχα τερματίσει από όλες τις πιθανές για να δω τα εξαιρετικά και πολύ πλακατζίδικα finish sequences, αλλά αυτήν είχα μάθει καλά. Τώρα τα έχω ξεχάσει αρκετά, στην GameOn που το έπαιξα στο αυθεντικό arcade κάμποσες φορές έφτασα το πολύ στην 4η πίστα. :roll:
Ποιός ξέρει, αν ποτέ αποκτήσω τιμονιέρα μπορεί και να προσπαθήσω και στο ΜΑΜΕ. Με joypad ούτε για level 3 δεν είμαι. :evil:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από metalcandyman »

Maddog έγραψε:Φίλε metalcandyman, καλώς ήρθες πάλι στα μέρη μας.
Είναι αλήθεια ότι είμαστε χιλιόμετρα πίσω από το Retromaniax σε νέα posts, αλλά είμαστε -νομίζω- πιό στενή παρέα. Και κάπως πιό χαλαροί στο moderation. :wink:
Όπως και να'χει, θα χαρούμε να σε ακούμε που και που και εδώ. :)

Το σκορ που έκανες στο PacMan είναι πολύ κοντά στο perfect, είμαι σίγουρος ότι θα το καταφέρεις σύντομα. :pac: :pac: :pac:
Πάντως και με αυτό που έκανες μπαίνεις μου φαίνεται στην θέση 2, πίσω από τους 5 που έχουν πετύχει το perfect game. Το έστειλες;

Όσο για το OutRun, ο Nemo μπορεί να προσπαθεί να ανάψει φωτιές, αλλά εγώ πλέον είμαι γέροντας και σκουριασμένος. :mrgreen:
Αν και νομίζω ότι δεν είχα φτάσει 52 μύρια έτσι και αλλιώς. Ωστόσο έστριβα πάντα δεξιά σε όλες τις διακλαδώσεις, που από ότι ξέρω δεν θεωρείται η ταχύτερη δυνατή διαδρομή. Είχα τερματίσει από όλες τις πιθανές για να δω τα εξαιρετικά και πολύ πλακατζίδικα finish sequences, αλλά αυτήν είχα μάθει καλά. Τώρα τα έχω ξεχάσει αρκετά, στην GameOn που το έπαιξα στο αυθεντικό arcade κάμποσες φορές έφτασα το πολύ στην 4η πίστα. :roll:
Ποιός ξέρει, αν ποτέ αποκτήσω τιμονιέρα μπορεί και να προσπαθήσω και στο ΜΑΜΕ. Με joypad ούτε για level 3 δεν είμαι. :evil:
Καλος σας βρηκα φιλε και να εισαι σιγουρος οτι θα ειμαι μονημος κατοικος.Για το out run οπως σε ξαναηπα πραγματικα τα 52 εκκατομυρια ειναι ο 13ος αθλος του ηρακλη :D με τον χειρισμο που εχει στο mame αν ειχα τιμονιερα και τωρα που μιλαμε να το επαιζα θα ειχα κανει το world record.Ωσο για το pacman δεν το εστειλα γιατι μια ζωη ειμαι της αποψης οτι αυτος που μετραει ειναι ο πρωτος ο δευτερος ειναι απλα δευτερος.Σε ολα τα παιχνιδια στο mame που ειναι μεσα στο twin galaxies για ελαχιστα δεν κανω world record αν απλα ηθελα την δευτερη θεση ειναι το μονο ευκολο.Εκτος βεβαια απο αυτα που εχω ηδη world record.Εχω κανει αλλα δυο και περιμενω να εγκριθουν και ακομα ενα εκανα τωρα οποτε 3 περιμενω να εγκριθουν.Και παλι καλως σας ξαναβρηκα Doc.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Re: προβλημα με pacman

Δημοσίευση από pooky(1) »

Y.Γ 2 Αφου οταν ειδα το reply απορρησα sigoyra ειναι o pooky(1) ή μηπως ο paoky(1)
Ουα χα χα χα χα!!!!!

7 το πρωί και μου βγήκε ο καφές από τη μύτη!!!!! :lol: :lol: :D :D
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Απάντηση