Radiant Silvergun στο X-BOX 360

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vetus
Metal Slug
Metal Slug
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2007 16:36
Τοποθεσία: Ηλιούπολη, Αθήνα

Radiant Silvergun στο X-BOX 360

Δημοσίευση από Vetus »

Ως γνωστόν το X-Box 360 είναι η χαρά του shooter maniac στην τωρινή γενιά παιχνιδομηχανών. Και τώρα υπάρχει ένας λόγος παραπάνω: το θρυλικό Radiant Silvergun επιστρέφει με βελτιωμένα γραφικά και με online cooperative mode για την κονσόλα της Microsoft. Έτσι θα μάθει περισσότερος κόσμος για το διαμάντι αυτό που κυκλοφόρησε μονάχα στα arcades (δυστυχώς στο pc μου δεν κατάφερα να το παίξω και να τρέχει κανόνι στο MAME) και στο Sega Saturn στην Ιαπωνία (ναι, ούτε emulator Sega Saturn μπορώ να πάιξω ο noob :oops: ). Θέλουμε κάτι αλλό από την Treasure; Ένα re-release του Guardian Heroes και του Muschief Makers παρακαλώ. 8)

http://kotaku.com/5639325/radiant-silve ... 0/gallery/
http://www.gametrailers.com/game/radian ... rgun/13846
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Radiant Silvergun στο X-BOX 360

Δημοσίευση από Maddog »

Να δεις που στο τέλος θα με αναγκάσουν να αγοράσω το ρημαδό-360...Afterburner Climax, Radiant Silvergun, Rez, OutRun 2006 κλπ κλπ κλπ κλπ, πόσο να αντέξω ο έρμος! :roll:
Ελπίζω βέβαια άλλη μια ευχάριστη παρενέργεια αυτού του release να είναι η (έστω και μικρή...) μείωση τιμής του αυθεντικού Saturn cd, μπας και το τσιμπήσουμε ποτέ. :)

Vetus, τι πρόβλημα έχεις με το Sega Saturn emulation; Ο SSF δουλεύει μια χαρά. Αν πεις που κολλάς, ίσως μπορούμε να βοηθήσουμε.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: Radiant Silvergun στο X-BOX 360

Δημοσίευση από xalia »

Δεν έχω ψαχτεί με 360 και θέλω να κάνω μία super nood ερώτηση. Όλα αυτά τα rerelease είναι για online μέσα από το store της MS ? :oops:
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Radiant Silvergun στο X-BOX 360

Δημοσίευση από Maddog »

Ναι, για online αγορές πρόκειται, από XBox Live.

Ή όπως θα σκούξουν κάποιοι γνωστοί μου, απλά αγοράζεις ένα Jtag'd 360 και είσαι "κύριος". Φυσικά ξεχνάνε ότι το Jtag το πληρώσανε ακριβότερα από ότι αν είχαν αγοράσει ολόκληρο το XBox Live Arcade... :P :P :P
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Radiant Silvergun στο X-BOX 360

Δημοσίευση από ambu_dare »

Με πάνω από 320 XBL arcades, σιγοντάρουμε πακέτο κάνα mame360/snes360 όλα αυτά σε ένα jasper με 250GB μάμα σκληρό και αν κοτσάρουμε από δίπλα και όλα τα xbox 360 games μαζί με τα DLC τους επάνω σε έναν εξωτερικό με πάνω από 1ΤΒ. Ξαφνικά ο όρος "κόστος απόκτησης vs κόστος χρήσης" αποκτάει ενδιαφέρον ;) Κοστολόγησε τα 320 XBL arcades και τα υπόλοιπα χοντρικά 200 αξιόλογα και μη games, πες από 1€ και δες αν συμφέρει ή όχι η αγορά μίας ολοκαίνουργιας jtag κονσόλας (με την επίσημη εγγύηση μάλιστα βάση αποδήξεως ;) ναι έχει και τέτοια), χωρίς καν να στάξεις μία σταγόνα ιδρώτα ή να απασχολήσεις ούτε 1Κbps από το ταπεινό ρουτεράκι σου. Θα μου πεις γιατί αφού έχεις αυτό το μαγευτικό μηχάνημα ακόμη αγοράζεις γνήσια και λιώνεις online με το καημένο το xenon; Γιατί έχει και τον χαβαλέ του να μπαίνεις να παίζεις με το παρεάκι και να λες και καμία σαχλαμάρα. Άλλωστε σε μεγάλο βαθμό κάποια μηχανήματα τα παίρνεις μόνο για το γαμώτο. Τέσπα, κυκλοφορούν και πιο φτηνές - γυμνές jtag, πάρε μία και θα σε ταΐσω εγώ με τόσο DC & sega port (μην πω και τα lucas art) που θα σε απασχολήσει για αρκετό καιρό μην σε ανησυχεί. :twisted:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Re: Radiant Silvergun στο X-BOX 360

Δημοσίευση από xalia »

νούμερα δε μας λες...
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
ambu_dare
Out of Space
Out of Space
Δημοσιεύσεις: 1796
Εγγραφή: 10 Φεβ 2005 15:40

Re: Radiant Silvergun στο X-BOX 360

Δημοσίευση από ambu_dare »

Σου στέλνω pm. Πάντως αν πιάνουν τα χέρια σου (κολλητήρια κλπ) μπορείς να αγοράσεις μία exploitable και να την φτιάξεις μόνος σου (κόστος όσο την βρεις στην αγορά και ανάλογα τί πακέτο θα πάρεις). Εμένα δεν έπιαναν τα χέρια μου οπότε από το να κλαίω κονσόλες πήρα ένα πακετάκι ίσως μεν ακριβό αλλά κομπλέ με τα όλα του. :mrgreen:
Εικόνα
Απάντηση