«Φουσκώνουν» οι λογαριασμοί των κινητών τηλεφώνων

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Karnov
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005 20:11
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

«Φουσκώνουν» οι λογαριασμοί των κινητών τηλεφώνων

Δημοσίευση από Karnov »

Βρέ παιδιά τώρα το είδα και έφριξα.
Δεν μας γ@μ@ν3 λέω εγώ ;
Καλά τι γίνετε σε αυτό το μπουρδ3Lo ;

«Φουσκώνουν» οι λογαριασμοί των κινητών από την Τετάρτη 1η Νοεμβρίου λόγω της αύξησης από 58,7% έως 164,5% των τελών συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας. Πάνω στα νέα τέλη θα επιβληθεί και ο ΦΠΑ 19% με αποτέλεσμα να αυξηθεί περισσότερο το τελικό ποσό που θα κληθούν να πληρώσουν οι περίπου 4 εκατομμύρια συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας.

Όπως ορίζεται σε εγκύκλιο του υπουργείου Οικονομικών τα νέα τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας επιβάλλονται στους λογαριασμούς που εκδίδονται από την 1η Νοεμβρίου 2006 και μετά ανεξάρτητα από την χρονική περίοδο των υπηρεσιών που καλύπτουν.

Τα νέα τέλη ανάλογα με το ύψος του λογαριασμού διαμορφώθηκαν ως εξής:

-2 ευρώ από 1,26 ευρώ (αύξηση 58,7%) για μηνιαίο λογαριασμό μέχρι 30 ευρώ.

-5 ευρώ από 2,52 ευρώ (αύξηση 98,4%) για μηνιαίο λογαριασμό από 30,01 έως 60 ευρώ.

-10 ευρώ για μηνιαίο λογαριασμό πάνω από 60 ευρώ.

Η μεγαλύτερη αύξηση 164,5% γίνεται σε λογαριασμούς από 60 έως 90 ευρώ για τους οποίους το τέλος ήταν 3,78 ευρώ και αυξάνει στα 10 ευρώ. Για μηνιαίους λογαριασμούς άνω των 90 ευρώ το τέλος ήταν 5,04 ευρώ (αύξηση 98,4%).
http://www.imerisia.gr/article.asp?cati ... bid=262086

Να σας πω εγώ.

Στραγγίζουν όλους τους πόρους αυτής της χώρας (που προέρχoνται απο το λαό), τους διανέμουν μεταξύ τους (τα γ@μησ!@τiκ@, οι βίλλες, τα μπουζούκια, τα Cayene, τα Cartier, oι Prada κοστίζουν) και μετά έχουν την απαίτηση να πληρώσει ο λαός ξανά γιατί τα φράγκα του κράτους (τα έξοδά τους δηλαδή) δεν φτάνουν. Aυτό δεν είναι απλά ένα backdoor είναι double backdoor, κάτι σαν double anal penetration, δηλαδή.

Τι μπορούμε να κάνουμε; Κάτι ακούστηκε για απεργία κινητών. 1 -2 μέρες off. Πιστεύω αν συντονιστούμε όλες οι ομάδες του δικτύου, κάτι μπορεί να γίνει... Τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Δημοσίευση από pooky(1) »

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά εδώ θα σας πω τι παίχτηκε μπροστά μου στο κατάστημα της Vodafone που είχα πάει να πληρώσω το λογαριασμό και με την ευκαιρία να δω μια νέα συσκευή μια και η παλιά μου θέλει φόρτιση κάθε μέρα, η μπαταρία της πάει για βρούβες.

Μπροστά από εμένα ένα από τα χαζοτσουλάκια που συναντάτε όλη μέρα με το κινητό κολλημένο στο κεφάλι. Ήθελε νέα συσκευή γιατί σώνει και καλά η παλιά της δεν ήταν "in" (αυτό είπε στον υπάλληλο). Την ρωτάει ο ταλαίπωρος που τον είχε φάει η ορθοστασία όλη μέρα, "μα καλά γιατί δεν περιμένετε να τελειώσει το συμβόλαιο και να πάρετε νέα συσκευή με επιδότηση;" Αποστομωτική απάντηση: "Καλέ αυτό λήγει σε 8 μήνες!!!!!!!"
"Και τι λογαριασμό κάνετε κάθε μήνα;" Απάντηση σοκ: "Ε σε λογικά πλαίσια 400 με 500 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

....Και μετά μιλάμε για απεργία κινητών και τα λοιπά, και σώνει και καλά ότι τα 7 ευρώ το μήνα είναι πολλά. Φίλε Karnov δυστυχώς στην χώρα μας έτσι είναι και έτσι θα είναι τα πράγματα. Όχι μόνο θα μας ξεζουμίζουν αλλά θα λέμε και ευχαριστώ από πάνω. Άντε εσύ να πείσεις αυτό το σαχλοκούδουνο να μην χρησιμοποιήσει το κινητό του για δυό μέρες. Εδώ ούτε για ένα λεπτό δεν μπορεί να κάνει χωρίς αυτό, μην κοροϊδευόμαστε τώρα.

Τελικά σε λίγα χρονάκια (5 με 10), όλοι μας θα δουλεύουμε σαν τα σκυλιά για να ξεχρεώνουμε δάνεια και τράπεζες, λόγω της βλακείας που μας δέρνει και της άκρατης τάσης οπου έχουμε να ικανοποιησουμε την ματαιοδοξία μας μέσω της απόκτησης των υλικών αγαθών. Περαστικά μας και εις κατώτερα!

Πάντως εγώ κατέληξα. Με το που τελειώνει το συμβόλαιο που έχω κόβεται. Για την κοπελιά αυτό που έχω τώρα. Με 4,20 το μήνα 500 λεπτάκια να μιλάμε σχεδόν τσάμπα. Τέρμα το συμβόλαιο.

Α, και μην σας πιάνει πανικός. 2 με 7 ευράκια παραπάνω τον μήνα δεν είναι τίποτε. Ειδικά όταν πληρώνετε τον καφέ σας 3,5 ευράκια τη φορά και το πακετάκι τα τσιγαράκια που καπνίζετε 3,10 την μέρα. Και ξέρω κάτι παλληκάρια που ξεπερνάνε και τα δύο τη μέρα. Αυτά μόνο να κόψετε έχετε ένα τεράστιο κέρδος κάθε μήνα. Υπολογίστε 3 ευρώ ένας καφές και 3 ευρώ ένα πακέτο τσιγάρα = 6 κάθε μέρα. Ε, καλά 4,5 βάλτε εσείς. Χ 30 μερούλες κάθε μήνα μας κάνει μάνι μάνι 135 ευράκια το μήνα Χ 12 μηνάκια μας κάνει 1620 ευράκια το χρόνο. Ένα πολύ καλό gaming laptop μόνο και μόνο από περιττά έξοδα.

Ή αν θέλετε 16200 ευράκια στα δέκα χρόνια ένα καλό αμαξάκι!

Βοήθειά μας!
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Άβαταρ μέλους
pepinos
Emulation King
Emulation King
Δημοσιεύσεις: 1228
Εγγραφή: 11 Μάιος 2004 01:48

Δημοσίευση από pepinos »

pooky(1) έγραψε:Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά εδώ θα σας πω τι παίχτηκε μπροστά μου στο κατάστημα της Vodafone που είχα πάει να πληρώσω το λογαριασμό και με την ευκαιρία να δω μια νέα συσκευή μια και η παλιά μου θέλει φόρτιση κάθε μέρα, η μπαταρία της πάει για βρούβες.

Μπροστά από εμένα ένα από τα χαζοτσουλάκια που συναντάτε όλη μέρα με το κινητό κολλημένο στο κεφάλι. Ήθελε νέα συσκευή γιατί σώνει και καλά η παλιά της δεν ήταν "in" (αυτό είπε στον υπάλληλο). Την ρωτάει ο ταλαίπωρος που τον είχε φάει η ορθοστασία όλη μέρα, "μα καλά γιατί δεν περιμένετε να τελειώσει το συμβόλαιο και να πάρετε νέα συσκευή με επιδότηση;" Αποστομωτική απάντηση: "Καλέ αυτό λήγει σε 8 μήνες!!!!!!!"
"Και τι λογαριασμό κάνετε κάθε μήνα;" Απάντηση σοκ: "Ε σε λογικά πλαίσια 400 με 500 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

....Και μετά μιλάμε για απεργία κινητών και τα λοιπά, και σώνει και καλά ότι τα 7 ευρώ το μήνα είναι πολλά.
θυμασαι καλα εαν η πελατισα ηταν ξανθια? εαν ναι....τοτε εξηγουνται ολα :P :P :P :P :P :P
Κάποτε οι μαθητές του είχαν ρωτήσει το Αριστοτέλη για το ποιό είναι το αγριότερο ζώο. Και εκείνος αποκρίθει : Από τα οικόσιτα ο ΚΟΛΑΚΑΣ και από τα ελεύθερα ο ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ.
Άβαταρ μέλους
l3ft3r1s
Black Tiger
Black Tiger
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 05 Σεπ 2005 05:16

Δημοσίευση από l3ft3r1s »

ε καμιά κόρη εργοστασιάρχη θα ήταν αυτή... δεν εκπλήσσομαι με τ"λογικά της πλαίσια"... έχουν δει τα ματάκια μου...
όμως ας θυμηθούμε πως δεν έχουν όλοι αυτή την άνεση και αυτόν τον τρόπο σκέψης...
Απάντηση