Νintendo DS αποριες...(BACK UPS..)

PC, Xbox/360, XboxOne, PS3, PS4, Wii, WiiU, PSP/PSVita, GP2X, DS/3DS κτλ Συζήτηση για όλα τα τρέχοντα ή πιο πρόσφατα συστήματα παιχνιδιών.

Συντονιστές: Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
Tolis
Wonder Boy
Wonder Boy
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 10 Απρ 2007 13:46
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tolis »

Επείσης η έκδοση106 για την Μ3! http://ds.console-tribe.com/news/3-6-27 ... -v106.html
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

Ανακάλυψα ένα glitch που έχει η κονσόλα.
Αν ενεργοποιήσεις τα cheats σε κάποιο παιχνίδι που έχει online play απο το μενού της m3, και θες να μπείς στις ρυθμίσεις για το δύκτιο κολλάει. Πρέπει να τα κλείσεις για να παίξεις online.
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
manifesto
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 06 Μάιος 2007 17:17
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manifesto »

ρε παιδια,ολα καλα με την Supercard αλλα ξενερωσα επειδη ποεξεχει απο το DS Lite...Κριμα..Αλλιως το περιμενα αλλιως μου ηρθε... :evil: Btw,thanks once again Giama!!! :)
Why should i believe,if God's not here to save me..(Psyclon Nine)
Άβαταρ μέλους
SolliTarY
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 02 Ιουν 2007 01:40
Τοποθεσία: lost ages...

Δημοσίευση από SolliTarY »

Αν ηθελες θα μπορουσες να επαιρνες την supercard (mini)sd lite και οπτικα θα ησουν παλι ευχαριστημενος.....αλλα και παλι τι νοημα εχει εφοσον παιζεις οποιο game θελεις και οποτε θελεις τζαμπα... :D
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

γιατί κανείς εδώ μέσα δεν είπε ότι στη supercard δε πιάνει το κανονικό save???
έπαιζα κάτι ώρες ff4 για να διαπιστώσω ότι δεν έχω σώσει τίποτα :(

και ένα ΜΜΕΕΓΓΑΑΛΛΟΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον theoritiko που μου έστρωσε την sd
reboot
--------
Άβαταρ μέλους
manifesto
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 06 Μάιος 2007 17:17
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manifesto »

:roll: Βασικα,η8ελα να το αναφερω αλλα το ξεχασα...ΑΑΑ!!Παιδες,εχει κανεις καμια supercard lite να ανταλαξουμε με την supercard για GBA??? :lol: :lol:
Why should i believe,if God's not here to save me..(Psyclon Nine)
Renos_Asteraki
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2007 02:44

Δημοσίευση από Renos_Asteraki »

Γεια σας παιδες..ειμαι καινουργιος στο φορουμ.. σας ανακαλυψα αφοτου παρηγγειλα μεσω διαδικτυου την supercard για το ds lite.. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να παιζω Ρομς του DS που εχω κατεβασει απο το ιντερνετ..τι σοφτγουεαρ χρειαζεται? Τι διαδικασια? Τα παιχνιδια του Gba δεν με απασχολουν καθολου.. Μπορει κανενας να με βοηθησει για να τα εχω ετοιμα μολις φτασει? Ισως αν υπηρχε και καποιο Tutorial... Anyway Thanks in advance/ btw me lene reno kai eimai 16 nintendo fan.. exw psp,wii,dslite,360 apo current gen.. menw athina..xairomai pou sas gnwrizw..
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Δημοσίευση από grip »

Renos_Asteraki έγραψε:

exw psp,wii,dslite,360 apo current gen.. menw athina..xairomai pou sas gnwrizw..
Καλωσόρισες στο forum...
Απο retro gen στην κατοχή σου..? :wink:
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
Renos_Asteraki
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2007 02:44

Δημοσίευση από Renos_Asteraki »

Retro: Gameboy,Gameboy Color,Nintendo 64,SNES,Saturn,PsX,Gamecube(retro pleon),Gamegear... Δεν ειναι και πολλα αλλα ενταξει...υπαρχουν και τα emulators 8) :wink:
Learning life is like a maze that never seems to end..
Άβαταρ μέλους
manifesto
Crazy Kong
Crazy Kong
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 06 Μάιος 2007 17:17
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manifesto »

Καλοσήρθες φίλε Renos_Asteraki!!!Καλή διαμονή!!Όσο για την Supercard μπες σε αυτό το link http://eng.supercard.cn/soft_sd.htm και κατέβασε το Firmware: V1.81 και το Software: SuperCard SD/MINI SD V2.60.Το firmware το περνάς στην κάρτα και το κάνεις install μέσα από το DS.Τώρα,το SuperCard V2.60 το κάνεις install στο PC σου.Είναι program για κάποιο είδος Trimming των GBA Roms που εχεις.Περνάς τις roms απο εκεί και τα Outputs που σου βγάζει τα ρίχνεις κατευθείαν στην κάρτα σου και είσαι έτοιμος!!Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.. :twisted: :D
Why should i believe,if God's not here to save me..(Psyclon Nine)
Renos_Asteraki
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2007 02:44

Δημοσίευση από Renos_Asteraki »

EYXARISTW poly file manifesto.. Tin supercard tin exw paragilei kai perimenw na erhtei... afto p thelw na mathw omws einai an tha borw na trexw ds roms , oxi gba roms ... kati akousa oti xreiazete kai ena SUPERKEY... isxyei? euxaristw polu kai sorry gia ta greeklish alla viazomai apistefta giati paw lefkada
Learning life is like a maze that never seems to end..
Άβαταρ μέλους
Giama
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: 04 Σεπ 2004 10:12
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giama »

Για GBA Roms είσαι έτοιμος, για DS Roms όμως xρειάζεσαι και ένα superkey/passkey/passcard ή όπως αλλιώς λέγεται. Δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεσαι κάποιο συγκεκριμένο, τσέκαρε στο www.supercard.cn μήπως λέει.
Άβαταρ μέλους
theoritikos
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005 22:37

Δημοσίευση από theoritikos »

xalia έγραψε:γιατί κανείς εδώ μέσα δεν είπε ότι στη supercard δε πιάνει το κανονικό save???
έπαιζα κάτι ώρες ff4 για να διαπιστώσω ότι δεν έχω σώσει τίποτα :(

και ένα ΜΜΕΕΓΓΑΑΛΛΟΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον theoritiko που μου έστρωσε την sd
Δεν δουλεύει το save?? Έχει το ίδιο πρόβλημα με το super mario 4?
In the beginning it was pong.....
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

καλά απο save χάλια πάει η κάρτα... αλλά το παλεύω!!!
reboot
--------
kimonas
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2007 16:24

Δημοσίευση από kimonas »

First post!
Να κανω μερικες ερωτησεις?Εχω βρει οτι τα ds roms το καθενα ειναι 50mb.Οταν την βαλεις στη καρτα το μεγεθος διπλασιαζεται?Μπορειτε να μου πρωτεινε μια φθηνη κι καλη καρτα?Αν γινεται κατω των 30Ε.Ολες οι μνημες παιζουν τελικα το Pokemon Diamond ki Pokemon Pearl?Το εχω παραμελισει εδω κι 1 χρονο το δικο μου ds.Μονω 2 παιχνιδια εχω :oops:
Απάντηση