Raiden 2 και Raiden DX

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Raiden 2 και Raiden DX

Δημοσίευση από dukepapas »

Μα αφου δεν βλεπεις που πανε οι σφαιρες οταν φευγουν απορω πως σου αρεσε.
Άβαταρ μέλους
Ace
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2007 00:01

Μα εγώ...

Δημοσίευση από Ace »

...αυτό ακριβώς λέω, ότι βλέπω και τις σφαίρες που φεύγουν και τις σφαίρες που έρχονται, στον MAMEUIFX64 0.154 SVN r32230 :roll:
Άβαταρ μέλους
Karnov
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2005 20:11
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Raiden 2 και Raiden DX

Δημοσίευση από Karnov »

Αντε να εξομοιωθούν 100% και αυτά και μετά να δω τι θα κάνουμε και τι αξιόλογο θα περιμένουμε.

Παιχνιδάρες, όντως.
Άβαταρ μέλους
dukepapas
Mame Freak
Mame Freak
Δημοσιεύσεις: 322
Εγγραφή: 12 Φεβ 2006 11:34

Re: Raiden 2 και Raiden DX

Δημοσίευση από dukepapas »

Karnov έγραψε:Αντε να εξομοιωθούν 100% και αυτά και μετά να δω τι θα κάνουμε και τι αξιόλογο θα περιμένουμε.

Παιχνιδάρες, όντως.
Σιγά μην ζούμε μέχρι τότε.........τόσα παιχνίδια που έχουνε βγει ιδίως μετα το 2000-2005 με πιο πολυ περίπλοκα γραφικά ιδίως αυτα που παίζαμε με κατι snowbording κυρίως τις sega αυτα αρχίζουν και καταφέρνουν να κουτσου τρέχουν.
Το θεμα ειναι οτι υπάρχουν και πολες κινεζο βλακείες-σαβουρες γιαυτο καθυστερούνε τοσο κανονικά θα ειχανε τελειώσει αλλα πανε να εξωμιωσουν αν θα δειτε κατι παιχνίδια που δεν καταλαβενεις καν τι κάνεις με κατι τυπου ντόμινο και χαζομάρες........
αλλιως θα ειχανε τελειώσει καιρο τωρα τον πηγαιο κωδικα του μαμε.

Αλλα το θεμα δεν ειναι μονο αυτο δεν αφήνουν μεσα ωραία παιχνιδια προσθαφαιρουν συνέχεια παιχνίδια γιατι το κανουν αυτο ρε γαμώτο αφου φτιάχνεις ενα και παιζει γιατι δεν το αφήνεις μεσα στην λιστα εφόσον παίζει και το ξαναδιαβάζεις εφοσον ειναι καλο? οταν εβαλα την τελευταία έκδοση απο την βασική που παίζω και εχω φτιάξει έλειπαν 35 παιχνίδια μεσα αν γίνεται συνέχεια ετσι δεν θα το τελειώσουνε ποτε.....
Άβαταρ μέλους
metalcandyman
PacGrand Master
PacGrand Master
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 02 Απρ 2011 12:12
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Raiden 2 και Raiden DX

Δημοσίευση από metalcandyman »

Τα παιχνιδια λειτουργουν τελεια και μαλιστα τα τερματισα χθες και τα δυο με καλητερο απο θεμα λειτουργιας να ειναι το Raiden II.Μια χαρα φαινονονται και οι σφαιρες και ολα πραγματικα οι μαγκες εκαναν φανταστικη δουλεια.Τα δοκιμασα και με την εκδοση που αναφερει στο αρχικο Post ο romhunter αλλα και με την εκδοση που αναφερει ο Ace και στα 3 pc που εχω στο σπιτι αλλα και σε ενα laptop acer Που εχω.
Ενας λυκος δεν χανει ποτε τον υπνο του για της αποψεις των προβατων.
No metalcandyman,No Party
Άβαταρ μέλους
Fotis_KFOR
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 13 Οκτ 2004 00:55
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Raiden 2 και Raiden DX

Δημοσίευση από Fotis_KFOR »

Για εμένα όπως έχουν γίνει τα πράγματα είναι να έχουμε πάντα την τελευταία έκδοση για να υποστηρίζει όλα τα τελευταία roms που προσθέτει αλλά και να είναι διορθωμένα κάποια bugs, και αντίστοιχα να έχουμε και σε 1-2 άλλους φακέλους διαφορετικές / παλαιότερες εκδόσεις ΜΑΜΕ που να έχουν μέσα στο φάκελο roms ΜΟΝΟ αυτά που τα θέλουμε οπωσδήποτε αλλά δεν παίζουν στην τελευταία έκδοση.

Βέβαια το καλύτερο θα ήταν όπως λέει και ο dukepapas με μία μόνο έκδοση να έτρεχαν όλα άψογα και απροβλημάτιστα, αλλά δυστυχώς δεν ισχύει.

....Εγώ ακόμα ονειρεύομαι να είχε το ΜΑΜΕ στο μενού του την επιλογή "Check for updates" και να αναβάθμιζε αυτόματα τις εκδόσεις mame αλλά ΚΑΙ τις roms !!!!! :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Raiden 2 και Raiden DX

Δημοσίευση από Maddog »

Επιτέλους, μετά από χρόνια Raiden 2/DX emulated!!!
Και εντελώς συμπτωματικά βλέπω και το Raiden 3 να υπάρχει διαθέσιμο στο Steam σήμερα, με release date 25 Σεπτεμβρίου. $8.99 με έκπτωση 10% ($9.99 κανονικά). Δεν μπορώ από εδώ να δω τιμή σε ευρώ που θα έχετε στην Ελλάδα...
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Απάντηση