Προβλημα με RUN AND GUN 2

Όλα σχετικά με τον αγαπημένο μας emulator.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Απάντηση
theoma4
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Φεβ 2012 12:56

Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από theoma4 »

Καλησπερα σε ολους!!
εχω το εξης προβλημα,εχω βαλει το MAMEUI32 0.145 στο νετμπουκ μου στη συνεχεια κατεβασα κομματι κομματι τα roms και τα bios για να λειτουργησουν σωστα...μια χαρα ως εδω...
ολα δοκιμασμενα στο νετμπουκ καμια 15 games,μεσα και το RUN AND GUN 2 που ετρεχε μια χαρα αλλα καθυστερουσε στην ταχυτητα πραγμα το οποιο μαλλον φταει το νετμπουκακι :)
ειπα να τα αντιγραψω στο σταθερο μου κατα κυριο λογω να παιξω το R.A.G. 2 ετσι εκανα μια χαρα ολα τα γκειμ αυτο δεν τρεχει με τιποτα!!!!βρε κατεβασα ξανα το rom βρε τα bios τιποτα!!
μου πεταει το μηνυμα οτι δεν βρισκει τα αρχεια του rom!!κουφο??? μια βοηθεια στο τι μπορει να συμβαινει??
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από Nemo »

Mηπως να ξαναδηλωνες το directory με τα roms & bios .... ???
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
theoma4
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Φεβ 2012 12:56

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από theoma4 »

δεν σε πιανω φιλε μ!! το μονο που εκανα ειναι options >directories> brownser και επιλεγω το φακελο roms! αυτο εννοεις?? 3 φορες το εκανα!!!!! κατι αλλο φταει μαλλον!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από Maddog »

Κάνε Alt+A (audit) με επιλεγμένο το Run and Gun 2 και πες μας τι μήνυμα σου δίνει. Αν λείπουν roms, λέει εκεί τι λείπει.

Υπόψιν πάντως ότι το παιχνίδι είναι ασυνήθιστα "βαρύ". Ακόμα και σε Χ2 6400+ που έχω εγώ, χάνει μερικά frames. Οπότε ελπίζω να έχεις ένα δυνατό υπολογιστή, αλλιώς μην πολυσκοτίζεσαι.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από Nemo »

Nemo έγραψε:Mηπως να ξαναδηλωνες το directory με τα roms & bios .... ???
theoma4 έγραψε:δεν σε πιανω φιλε μ!! το μονο που εκανα ειναι options >directories> brownser και επιλεγω το φακελο roms! αυτο εννοεις?? 3 φορες το εκανα!!!!! κατι αλλο φταει μαλλον!
Αυτο ακριβως εννοουσα ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Τωρα ,κανε audit οπως o maddog υποδειξε ...
-εναλλακτικα -

Εικόνα

Μια σκεψη αν επειμεινει το προβλημα , αλλαξε το φακελο που εχεις τα roms και ξαναδοκιμασε/ξαναδηλωσε το (μηπως παιζει κατι με τα δικαιωματα χρηστη σε συγκεκριμμενους φακελους e.t.c.),κουφο αλλα δεν δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο ....
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
theoma4
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Φεβ 2012 12:56

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από theoma4 »

λοιπον παιδια οριστε φωτος απο τα μηνυματα και τις ιδιοτητες ...
τα αρχεια που δηθεν λειπουν!!
τα αρχεια που δηθεν λειπουν!!
mame2.png (173.87 KiB) Προβλήθηκε 1110 φορές


mame1.png
mame1.png (827.51 KiB) Προβλήθηκε 1110 φορές
Επισης δοκιμασα να αλλαξω και φακελο..ματαιο... :(
ειλικρινα τετοια σπαζοκεφαλια δεν μ χει ξανατυχει!!!!ειδικα για ενα αγαπημενο παιχνιδι!ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΛΛΗ??

χαρακτηριστικα pc> intel core duo 3.16GH,Nvidia GTX260 νομιζω πως δεν ειναι θεμα υπολογιστη
theoma4
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Φεβ 2012 12:56

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από theoma4 »

κανενας τιποτα????καμια ιδεα???
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από Maddog »

Αυτό που δείχνεις δεν μπορεί να συμβαίνει. Audit=pass ταυτόχρονα με όλα αυτά τα missing roms δεν είναι δυνατόν.
Τα οποία μάλιστα δεν περιορίζονται στο rungun2.zip αλλά δείχνει να λείπει και το BIOS konamigx.zip (είναι το 300a01.34k που βγάζει να λείπει πρώτο-πρώτο)

Εγώ δεν μπορώ να υποθέσω τίποτα, γιατί απλά το θεωρώ αδύνατο να συμβαίνει έτσι (θα έπρεπε να βγάζει λάθη και το audit). Μήπως έχεις μπλέξει κάπως 2 .exe του MAME μεταξύ τους; Δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ τρόπος να συμβαίνει αυτό αλλιώς. Λες ότι αντέγραψες τα αρχεία από το netbook στον άλλο υπολογιστή. Ίσως μεταφέρθηκε κάποια ρύθμιση που αφορούσε το mame.exe του netbook στον άλλον. Το μόνο που έχω να προτείνω είναι να κάνεις τελείως "καθαρό" unzip του MAMEUI (που θα κατεβάσεις από εδώ στον νέο υπολογιστή (πχ στο C:\MAME\ και όχι σε Program Files κλπ προστατευμένους φακέλους) και μετά να αντιγράψεις μόνο το rungun2.zip και το konamigx.zip από το netbook στον φάκελο roms.
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
grip
Emu Chief
Emu Chief
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005 21:45
Τοποθεσία: Τρίκαλα

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από grip »

Όντως παράξενο αυτό έτσι όπως το περιγράφει ο φίλος. Αναμένουμε να κάνεις αυτά που σου προτείνει ο Maddog και θεωρώ ότι θα πετύχει.
Long live the emulator!!!!
[url=http://ubanimator.com][img]http://img288.imageshack.us/img288/2192/userbar517432aj.gif[/img][/url]
theoma4
Jr. Pacman
Jr. Pacman
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Φεβ 2012 12:56

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από theoma4 »

αδερφε μου ειχες δικιο!!κατεβασα το νεο μαμε και εβαλα το run and gun 2 με το bios και ολα πηγαν καλα!!κατι ειχε μπερδεψει με τα δικαιωματα δεν εξηγειτε αλλιως....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Re: Προβλημα με RUN AND GUN 2

Δημοσίευση από Maddog »

Άντε, καλό λιώσιμο. :pac: :pac: :pac:
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Απάντηση