http://www.extreme-gaming.gr ... by Vag???

Οτιδήποτε εκτός θέματος εδώ.

Συντονιστές: Nemo, Maddog, Whacker, BraiNKilleR

Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Scatman έγραψε:Καλη τυχη με τα sites
Ευχαριστώ!
Scatman έγραψε:ΑΝ και πιστευω οτι θα ηταν πιο πρακτικο για σενα να τα εχεις ολα σε ενα νοικοκυρεμενα (που ελεγε και η διαφημιση) :P
Το σκέφτηκα, αλλά ας πάθει το καθένα αυτό που του αξίζει.
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

Vag έγραψε:ας πάθει το καθένα αυτό που του αξίζει.
Ανησυχητικό ακούγεται αυτό. Ειδικά αν το συνδυάσω και με τις απόψεις σου για το τσιγάρο και τους καπνιστές. :roll: :P

ΥΓ: με γεια τα sites! :D
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Αν κάποιο δεν πιάσει, θα στενοχωρηθώ, αλλά θα χαρώ που θα έχουν πιάσει τα άλλα :-)
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
Nemo
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4798
Εγγραφή: 15 Απρ 2004 22:55
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Nemo »

πες κατι για την συνεντευξη με τον Κ. Α.(tropos ) Πολυρακη....
if" Imitation is the sincerest flattery",
imagine emulating ....
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Ο Άλκης είναι φίλος μου, αλλά άσχετα από αυτό, είναι και κάποιος που ήθελα να του πάρω μια συνέντεξη. Έχει φτιάξει το Diamonds in the Rough, ένα φανταστικό adventure, αλλά και το Other Worlds, ένα freeware adventure που έχω μεταφράσει (έχει παγώσει λίγο το project). Και επειδή πρόκειται για geek, η ερώτηση για το σεξ ήταν επιβεβλημένη.
Θα ακολουθήσουν συνεντεύξεις και με άλλους.
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
TallMan
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: 30 Απρ 2006 01:06
Τοποθεσία: Καπου μεταξυ Θεσσαλονικης Αθηνας Πατρας

Δημοσίευση από TallMan »

pooky(1) έγραψε:
Βρες μια σαν και τη δικιά μου, που μου πήρε 360 για δώρο τα γενέθλια των 40, μια που να μην τη νοιάζουν οι 20 κονσόλες στο σπίτι και πες μου αν θεωρηθείς ότι "καίγεσαι" !!!!!!!!!!!!!!!!
Κάποια συγγένεια πρέπει να έχουν οι γυναίκες μας pook...
:lol:

Παρεμπιπτόντως τον τελευταίο καιρό μου ζητά όλο και πιο επίμονα νέα τιβι ΑΝΩ των 50 ιντσών!!!!

Χαράς στο κουράγιο σου Vag με όλα αυτά που ασχολείσαι. Αυτό θα πει multitasking... :wink:

Όσο για το θέμα του sex.

Βρε παιδιά, κόβεται το sex;;;;

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qW8hKqslRLs&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qW8hKqslRLs&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


:lol: :lol: :lol: :lol:
Nα'χα αλλο ενα δεκαρικο!Μου τελειωσαν τα credit!

My animals slow! ;)

F1 πιστα στην Ελλαδα ρεεεεε!!!!!!!!!
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

TallMan έγραψε:Χαράς στο κουράγιο σου Vag με όλα αυτά που ασχολείσαι. Αυτό θα πει multitasking... :wink:
Ναι, ούτε η Amiga 500 να ήμουνα.
TallMan έγραψε:Όσο για το θέμα του sex.

Βρε παιδιά, κόβεται το sex;;;;
Α, δύσκολα μεν, αλλά κόβεται υπό προϋποθέσεις:
1η να είσαι παντρεμένος.
2η (και απαραίτητη) να έχεις παιδιά.
3η να έχεις εκληρώσει παραπάνω από τις επιθυμίες σου και να έχεις αρκετές ιστορίες να λες στα εγγόνια σου

Φυσικά κάποιος άλλος μπορεί να το έχει καταφέρει και αλλιώς :-Ρ
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Δημοσίευση από pooky(1) »

Ψηλέ, γι' αυτό είμαι μαζί της 14 χρόνια, δεν με ενοχλεί, δεν την ενοχλώ, ανέχεται, ανέχομαι όλα καλά.

Να φανταστείς ότι για δώρο τα Χριστούγεννα θέλει να μου πάρει 2 καρτούλες 5870 για crossfire. Τέτοιες γυναίκες τους κάνεις εικόνισμα.

Προχτές πήρα 2 amiges και αντί να βαρέσει προβοσκίδες από τη μουράκλα (που συνήθως κάνουν οι γκόμενες και χειρότερα οι παντρεμένες) άκουσε την ιστορία και μάλιστα το πρώτο game που έπαιξε η Amiga, το Agony η τιμή ήταν δικιά της. (Θυμάμαι ότι πριν 19 χρόνια πριν, την ίδια μέρα ο ίδιος μου ο πατέρας με είχε σκυλοβρίσει για την αγορά της Amiga και μου είχε χαλάσει άσχημα τη φάση. Και να πεις ότι είχε βάλει δραχμή, με δικά μου λεφτά την είχα πάρει... )

Φαντάζεσαι να είχα πάει την Amiga σπίτι και να είχα κάποια άλλη που να μου είχε κάνει σκηνή;

.... και επειδή είμαι μεγάλο κωλόπαιδο, τις Amiges τις έβγαζα αργά - αργά και επιδεικτικά μπροστά στο σπίτι των δικών μου, ψόφησα από το παλιόκρυο αλλά πήρα την εκδίκησή μου....... Είμαι τελικά μεγάλο καθίκι....
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Και δεν σου φτάνει που πήρες εκδίκηση από τους δικούς σου, θέλεις να μας κάνεις να ζηλέψουμε ε;
Καλορίζικες!
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
Maddog
Master Modelator
Master Modelator
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 26 Μάιος 2004 14:44
Τοποθεσία: Κάποιο beach bar στο Ντουμπάι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Maddog »

...αρκεί να έχουν καλύτερο multitasking από τον Vag. :P
Παππού όλος ο κόσμος ανησυχεί μήπως η σχέση σου με την πιτσιρίκα αποβεί μοιραία.
-Τι να κάνουμε παιδί μου...αν πεθάνει - πέθανε...
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Δημοσίευση από pooky(1) »

Thanks Vag, και για να βγούμε offtopic......


Άνοιξα την 500 plus για να δω τι σκατά έχει γίνει με τη μπαταρία και βρέθηκα προ 3 εκπλήξεων:

1). Η μπαταρία είχε αφαιρεθεί από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη πριν προκαλέσει ζημιά.

2). Βρήκα επέκταση μνήμης μέσα +1 μέγα. Ως γνωστόν η plus έχει 1 από τη μάνα της.

3). Αντί του 680000, στη θέση του ολάκερη πλακέτα με 68030 και 68000 πάνω!!!!!!!!!!

Περιμένω το billy να μου δώσει τα φώτα του και να μου γράψει καμια 20αριά δισκέτες με παιχνίδια.
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Vag
Master Translator
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 21 Απρ 2004 02:35
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Vag »

Πολύ τυχερός είσαι με τους επεξεργαστές.
Για αρχή, προτείνω τα:
Kick off 2
Player Manager
Twintris
Nevermind
Pacmania
James Pond 2: Robocod
Amiganoid
Test Drive II
Vista (πρόγραμμα)
Κάντε κλικ εδώ κι εδώ.
Άβαταρ μέλους
pooky(1)
Mame Maniac
Mame Maniac
Δημοσιεύσεις: 572
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2006 14:45
Τοποθεσία: Skyrim.

Δημοσίευση από pooky(1) »

Ποδοσφαιράκια; :shock: Ούτε με σφαίρες, βγάζω σπυράκια με την ιδέα και μόνο. Μισώ το ποδόσφαιρο σαν το καρκίνο. :D

Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις. Ο Billy παρέλαβε προχτές τις δισκέτες και έχει ήδη ενημερωθεί για τα παιχνίδια που θέλω.

Απλά περιμένω να δω τι θα μου πει για τη πλακέτα με τους επεξεργαστές που βρήκα μέσα. Όχι ότι με ενδιαφέρει ιδιαίτερα μια και το μηχάνημα είναι εξαιρετικό.....

Next stop: Amiga 1200......
14-06-1984 ----- 14-06-2011. 27 years of gaming!
Άβαταρ μέλους
xalia
L33t P14y3r
L33t P14y3r
Δημοσιεύσεις: 1932
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005 12:07

Δημοσίευση από xalia »

τα ποδοσφαιράκια εκείνη την εποχή ήταν action games που δεν είχαν και μεγάλη σχέση με το ποδόσφαιρο! sensible soccer και τακλιν που έφτανε τα 10 μέτρα!

ps: τι σου έκατσε ρε pooky!!!
reboot
--------
Απάντηση